Ana Sayfa

Niplette: Düz veya içe dönük göğüs uçlarının tedavisi

Yazan: editor - 1 February 2010

Merhaba Sevgili Anneler,

Geçen ay Göztepe Medical Park’taki Bebeğim Olacak Semineri’ndeydim. Tümüne katılmam mümkün olmadıysa da özellikle Ayşe Öner’in saatlerini kaçırmadan takip etmeye çalıştım. Ayşe Öner’i biliyorsunuz. Türkiyenin en tanınan doğum koçu ve anne adayları için çok önemli bir kanaat önderi. Onun söylediği her şey, özellikle anne sütü ve emzirme ile ilgili olanlar benim için de eşsiz değerde. Onu seminerlerde veya internetten takip ediyor, kitabını okuyorum.

Ayşe Hanım tam bir anne sütü taraftarı ve tüm annelere özellkle ilk yıl bebeklerini emzirmelerini öğütlüyor. Geçen haftaki seminerde, bazı anneler yaşadıkları göğüs ucu problemleri sebebi ile bebeklerini emziremediklerinden şikayet ettiler. Örneğin bir anne ilk çocuğunda çok sıkıntılar yaşamış, emzirememiş; ikinci bebeğinde de aynı problemin olmasından çekindiğini belirtti. Başka anneler de benzer problemleri dile getirince Ayşe Hanım Avent’in aşağıda sizlere anlatacağımız ürününü önerdi.

Yazık ki annelerin bir kısmı piyasada bu ürünün olduğundan ve sorunlarını çok basitçe çözebileceklerinden habersizler. Biz de bu yazımızda sizlere göğüs çekme kaşığı olarak anılan Niplette adındaki ürününü etraflıca anlatmak istedik. Sevgili Ayşen bizim için aşağıdaki bilgileri derledi.

Niplette’in varlığından habersiz oldukları için bebeklerini biberonla veya kaşıkla besleyen anneler, lütfen dikkat. Bebekler bir kez kolaya alışınca tekrar memeye geri dönmüyorlar. Oysa bebeğinizi emzirmeniz, hem onun hem de sizin için çok önemli.

Bu yazıdan sonra en azından bazı annnelerin sorunlarını çözeceğimizi umuyorum. Kullanımına ilişkin sorularınız olursa lütfen çekinmeden bizimle paylaşın.

Düz veya dışa dönük göğüs uçlarının kalıcı tedavisinde etkili bir ürün: Niplette

İçe dönük veya gelişmemiş meme uçları çok sayıda kadın için psikolojik rahatsızlık yaratan ve emzirmeyi anne ve bebek için son derece güçleştiren sevimsiz bir gerçektir. İçe dönük meme uçları, meme ucuna bağlı süt kanallarının kısa kalması ve işlev görmesini engellemesi sonucu oluşur.

Kısa bir süre önceye kadar bu sorunu çözmenin tek etkili yöntemi kısa kanal dokularının anestezi altında uzatılması yoluydu. Oysa yüksek maliyeti bir yana, cerrahi müdahale ile edinilen estetik düzeltme, göğüs fonksiyonunu maalesef zedelemektedir.

Bu sorunun çözümü için göğüs kalkanları kullanımı ve Hoffman Egzersizleri masajı gibi başka geleneksel yöntemler de mevcuttur. Ancak klinik deneylerde her ikisinin de etkisiz, rahatsız ve zarar verici yöntemler oldukları görülmüştür.

niplette2

Aslında çözüm oldukça basittir. Niplette, İngiltere’nin en önemli estetik cerrahlarından Douglas McGeorge FRCS tarafından icat edilmiş devrim yaratan bir üründür.

Niplette şeffaf meme ucu kalıbı ile bir valfe ekli kapatma ucundan ve şırınga haznesinden oluşur. İçe dönük ya da gelişmemiş meme ucuna nazik bir vakum uygulayarak çalışır. Meme ucuna takıldığında küçük şırınga yardımı ile kalıptan hava çekilir ve böylece meme ucu kalıbın içini doldurur. Çekme oranı, kullanan kişinin kendini nasıl rahat hissetiğine bağlıdır.

niplette1

Elde edilen çekim gücü meme ucunu kapsayan kısa kanalları nazikçe uzattığından Niplette işlevini yerine getirir. Bölünmesine gerek kalmadığı için göğüs fonksiyonu değişmemiştir, bu nedenle emzirme halen mümkündür.

niplette5

Dikkatinizi çekmek istediğimiz bir önemli nokta şudur ki, doğuştan olmayan ve sonradan meydana gelen her türlü meme ucu çekilmeleri Niplette kullanılmadan önce bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Niplette’i Nasıl Kullanabilirim?
Niplette’in kullanımı basit ve acısızdır, her yaştaki kadın tarafından kullanılabilir. Çekerek doku uzatma prensibini kullanarak, uzun süreli çekim ile kısa kalmış süt kanallarının esnemesini sağlar. Sütyenin içine rahatlıkla sokulur, gece ve/veya gündüz takılabilir.

Philips Avent Niplette from avent on Vimeo.

Düzeltme sağlama hızı içe dönüklüğün derecesine, kişinin kas dokusu durumuna ve ürünün kullanım oranına bağlıdır. Kalıcı bir düzelme normal olarak 1 ila 3 ay arasında düzenli kullanım ile sağlanır. İdeal olarak, gece veya gündüz günde 8 saat süre ile kullanılmalıdır. Bu arada bir geri çekilme eğilimi görülürse Niplette daha uzun süre güvenle kullanılabilir.

Emzirmek artık daha kolay
Emzirmede güçlük çekeceğini düşünen kadınlar hamileliklerinin ilk 6 ayında Niplette kullanabilirler. Göğüsler hamilelik döneminde çok hassas ise, bebeğin doğumundan sonra her emzirmeden önce birkaç dakika için kullanılabilir. Niplette meme ucunu çekerek dışarı çıkaracak ve böylece bebek, meme ucunu rahatlıkla yakalayacaktır. İlk birkaç günde kullanımı, emzirme düzeninizin oluşmasına yardımcı olacaktır.

Gelen süt miktarı çoğaldığında Niplette’in çekiş etkisi azalacaktır. Ancak o zamana kadar bebek Niplette sayesinde dışarı çıkarılmış meme ucunu kendisi emmeyi başarabilecek ve emmeye alışacaktır. Emzirme sona erdikten sonra Niplette bu defa kalıcı düzelme sağlama amacıyla kullanılabilir.

Ne kadar sürede işe yarayacak?
Bu göğüs ucunun ne kadar içe dönük olduğundan Niplette’in gün içerisinde kaç saat kullanıldığına kadar pek çok faktöre bağlıdır. Düzenli kullanım ile, normal şartlarda 1 ila 3 ay arasında düzelme gerçekleşir.

Yaşımın önemi var mı?
Hayır! Niplette ergenlikten sonra her yaşta etkilidir.

Niplette her zaman işe yarar mı?
Kasların yeniden oluşturulması Niplette’in başarısının anahtarıdır ve kadınların neredeyse tamamına yakınında bunun oluşmaması için bir neden yoktur. Başarılı sonuca ulaşmamanın tek nedeni yanlış teknik ya da yeterince uzun süre takmamak olabilir.

Dünyanın Başka Ülkelerinden Annelerin Niplette Hakkında Yorumları

“ Ürününüz Niplette’e çok teşekkürler. Sayenizde oğlumu emzirebildim. Bu ürün bir devrim.”
Raphelle A., Fransa

“Şimdi çok daha rahat ve kendimden emin hissediyorum teşekkürler Niplette”
Mrs. O., Londra

“İlk bebeğimi içe dönük göğüs ucu problemim nedeniyle emziremeyince Niplette’i satın aldım. Göğüs ucumu normale çevirdi ve şimdi 2. bebeğimi daha kolayca emziriyorum ve başaracağımı hissediyorum. Kullanımını çok rahat ve kolay buldum.”
Mrs. T., Cumbria

“Niplette’e teşekkürler. Bebeğimi emzirmeyi başardım yoksa vazgeçiyordum.” Josie D., Staffordshire

“Göğsümün görünümünü artık kabullenebiliyorum.”
Mrs. A, Birmingham

Yazımızı bitirmeden önce emzirme sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz diğer Avent çözümlerine de bakalım dilerseniz:

niplette3

Tek kullanımlık Göğüs Pedleri
Katmanlı dokusu ile emicilik, rahatlık ve kuruluk sağlar. Göğüslerden gelmeye devam eden süt yüzünden bluzunuzun ıslanıp sizi rezil bir görünüme sokmasını engeller.

Göğüs Ucu Koruyucular
Kağıt inceliğinde, yumuşak, kokusuz ve tatsız silikondan üretilmiştir. Emzirme süresince acıyan ve çatlamış göğüs uçlarınızı korumakta inanılmaz faydalıdır. Bebeğin anne cildini hissedip koklayabilmesi ve süt akışını uyarmaya devam etmesi için kelebekşeklinde yapılmıştır.

Paylaş;

  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • FriendFeed
  • Live
  • Twitter


Bu yazı için 105 Yorum

1 | derya yıldırım

12.02.2010 Kategori: 7:29 pm

benim 15 günlük bir bebeğim var ona süt veremiyorum bu anlattığınız göğüs çekme kaşığını nasıl temin edebilirim lütfen bana yardımcı olun

2 | editor

15.02.2010 Kategori: 12:09 pm

Derya Hanım Merhaba,
Adı Philips Avent Niplette olan bu ürünü e-bebek online magazasi (buraya tıklayarak görebilirsiniz: http://www.e-bebek.com/Arama?q=niplette) ya da diğer mağazalardan, Jokerlerden, Mothercare’lerden temin edebilirsiniz. Yardımcı olabileceğimiz başka bir konu olursa lütfen bize yazın.
Süt dolu günler diliyoruz :)
Sevgiler.

3 | canan yıldız

23.06.2010 Kategori: 8:53 pm

22 yaşındayım ve benim göğüs ucum içe dönük.. acaba sonraki zamanlarda dışa çıkabilir mi? yardımcı olur musunuz lütfen..

4 | editor

25.06.2010 Kategori: 12:51 pm

Sevgili Canan,
Yukarıdaki yazıda da belirttiğimiz gibi “Niplette” ile bu duruma kalıcı bir çözüm sağlayabilirsin.
Soruların olursa yardıma hazırız.

Sevgiler.

5 | nazlı şimşek

08.07.2010 Kategori: 3:21 pm

mrb benim göğsüm dolgun ama ucu içe dönük normal hale getirmek için her gün çekiyorum başka çözümü var mıdır

6 | melek öz

16.08.2010 Kategori: 11:57 am

selam ben 20 yaşındayım ve göğüs ucum 1 senedir çekildi bunun bana bi zararı varmıdır? yani doğuştan deil sonradan oldu bi ağrı falan da yok sonradan çekilebilirmi göğüs ucu ?

7 | editor

18.08.2010 Kategori: 10:56 am

Merhaba,

Niplette’in bu konudaki yazısını okuduğunuz. Evet bizce Niplette sorununuzu cozmenize yardımcı olabilir. Ancak sorunuzu uzman bir doktora sormanız ve ona Niplette kullanmak istediğinizi belirtmeniz daha doğru olur inancındayız.
Bazen sağlık ekiplerinin de ürünlerden haberi olmayabiliyor. O yuzden Niplette’i alarak doktoru ziyaret etmeniz cok yerinde olabilir.

Gecmis olsun dileklerimizle.

8 | ece bilgin

04.09.2010 Kategori: 5:47 am

merhaba, ben 4 aylık hamileyim, gögüs uçlarım dooğuştan değil,sonradan yara oldu ve şuan irili ufaklı parçalar halinde, böğürtlen görüntüsünde. doktora gittim bi sorun yok ama emziremezsin dediler. Ben bebeğimi emzirmek istiyorum. ama süt akıcak gibide değil onun için bu kez iltihap olur diyede korkuyorum. bana yardımcı olurmusunuz, ne yapabilirim ?

9 | editor

17.09.2010 Kategori: 9:22 am

cok sevgili ece,
oncelikle her seye ragmen emzirmek istediğin için seni tebrik etmek isteriz, bunun bilincinde olman ne guzel.
baska bir doktora daha gorunmen ya da dogum hemsiresine danisman mumkun olabilir mi? cunku emzirmek senin bebegine verebilecegin en onemli hediye, aslinda kendin icin de oyle.

ben sana kelebek koruyuculari denemeni tavsiye edebilirim. benim gogus uclarim yara oldugunda cok ise yaradı. bu konudan muzdarip tum anneler icin muthis bir cozum koruyucular. hatta iyisi doktora bunları takarak emzirsem diye sormak olabilir. bazı doktorlar bazen piyasanın sunabileceklerinin gerisinde kalabiliyorlar, çözümü olacak bir üründen haberdar olmayabilirler.

bizim bloga kelebek koruyucularin islevlerinden daha once bahsetmistik. buradan detayli bilgi alabilirsin: http://www.bebegimoldu.com/?s=kelebek+koruyucu

ürün de şöyle bir şey ve yaklasik fiyatı 12 TL: http://www.philips.com.tr/c/avent-bebek-goegues-ve-meme-bakimi/standart-scf156_01/prd/

eczanelerde, mothercarelerde ve e-bebek.com’da bulmak mumkun.

senin kaygını yasayan anneler icin uretilmis bir urun bu ve umarim sana da yardimci olur. baska sormak istediklerin olursa her zaman yardima haziriz. sonuctan lutfen bizi haberdar et. dilerim bebegini saglikla alirsin kucagina ve doyasiya emzirirsin.

sevgiler,

muge

10 | Emzirememe Sorunu ile Başa Çıkma Rehberi « Bebeğim Oldu

27.09.2010 Kategori: 7:28 pm

[...] konu hakkında daha fazla bilgiyi buradaki yazımızdan [...]

11 | gül zoroğolu

29.10.2010 Kategori: 5:36 am

merhaba
ben 28 yaşındayım ve benim memelerimin ucu yok doğuştan açaba bu nipletteyi kullanırsam bir çözüm bulabilirmiyim tşk

12 | editor

04.11.2010 Kategori: 9:25 pm

Gül Hanım Merhaba,
Evet, düzenli kullanmanız halinde Niplette sorununuzu kalıcı olarak çözebilir. Daha detaylı bilgiyi email adresinize gönderiyorum.

Sevgiler.

13 | esra ercan

11.11.2010 Kategori: 7:34 pm

mrb benım gogus uclarımda ergenlık donemımden ıtıbaren gelısmemıs su anda 7 aylık hamıleyım ve bebegıme sut vermek ıstıyorum . nipletteyı kullnmaya dogumdan once mı baslamalıyım tesekkurler..

14 | gül zoroğolu

13.11.2010 Kategori: 8:08 am

merhaba müge hanım;

öncelikle bize bu ürünü tanıştırdığınız için size minaterım gercekten benim için büyük bir sorun ve bi o kadar sıkıntıydı nipletteyi kullandım ve 2 hafta içersisinde gözle görünecek fark vardı şuan tek sıkıntım kalıcı olması ; caba harcıyorum 1-3 ay denilmiş sabırla bekliyorum kalıcı cözümü
acıksı ben size inandım aldım denedi ve oldu .çok tşk ediyorum tekrardan
bu sıkıntıyı yaşayan tüm bayan lara kesinlikle tavsiye ediyorum öncelikle inanmaları ve daha sonra da sabretmeleri gerkli .
dediğim şekilde kalıcı olmasını bekliyorum ve olaçak diye inanıyorum tşk tşk

15 | editor

15.11.2010 Kategori: 4:15 pm

Merhaba,
7. ve 9. aylar arası göğüs uçları uyarılırsa doğum tetiklenebilir. Son trimesterdeki hamilelere bu risk dolayısı ile Niplette kullanımı önerilmiyor. Doğum yaptıktan sonra, her emzirmeden önce ve aralarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İdeali, 3 ay boyunca sabah 4 saat akşam 4 saat takmaktır. Bu şekilde kalıcı sonuç alabilirsiniz.

Bebeğinizi sağlıkla kucaklamanızı diliyoruz. Emzirmek bebeğinize verebileceğiniz en önemli şey. Bununla ilgili hem bloğumuzdaki yazılara, hem de Ayşe Öner’in internetten ulaşabileceğiniz yazılarına göz atmanızı öneririz.

Sevgiler.

16 | editor

23.11.2010 Kategori: 10:32 am

Gül Hanım,
Satırlarınızı okumak bizi gerçekten çok mutlu etti. İdeali Niplette’inizi, 3 ay boyunca her gün 4 saat sabah, 4 saat de akşam olmak üzere günde iki kez takmaktır. Bu şekilde kalıcı sonuç alabilirsiniz. 3 ayın sonunda iyi haberlerinizi bekliyoruz, lütfen bizimle yine paylaşın.

Sevgiler

17 | nehir sonay

24.11.2010 Kategori: 8:52 am

İyi günler ben 21 yaşındayım ve göğüs uçlarım içe doğru, zamanla düzelir ve uçları dışarı çıkar diyorlar ama bu ne kadar doğru acaba, yoksa bir tedavi gerekli mi veya bu saydığınız aleti kullanmam mı gerek?

18 | asi

24.11.2010 Kategori: 1:16 pm

ben 18 yaşındayım göğüs uçlarım içe dönük ne yapmam gerek evli filan değilim=)

19 | editor

24.11.2010 Kategori: 7:38 pm

merhaba,
niplette tam bu sıkıntıya çözüm getirecek bir ürün. yazımızı ve benzer sıkıntıları olan genç annelerin/bayanların yazıya bıraktıgı yorumları okumuşsunuzdur. 3 ay boyunca her gün sabah 4, akşam 4 saat olmak üzere takarak göğüs uçlarınızı kalıcı şekilde dışarıya çekebilirsiniz.

sevgiler.

20 | editor

24.11.2010 Kategori: 7:53 pm

Merhaba,

Niplette sizin sıkıntınızı paylaşan insanlar için tasarlanmış bir çözüm. Düzenli kullanımla dışa dönük bir göğüs ucu edinmeniz mümkün.

Lütfen bizi sonuçtan haberdar edin.

Sevgiler…

21 | esmanur özkan

08.12.2010 Kategori: 8:21 pm

mrb benmde göğüs ucum yok hamileliğimin 36. haftasındayım ayşe önere danıştım hemen nipletteyi alıp kullan dedi aldım ama sorun yaşıyorum nipletteyi ğöğsüme yerleştirip havasını çekiyorum ama 10dk zor duruyor havası inip düşüyor nerde hata yapıyorum anlamadım acaba niplettedemi sorun var yardımcı olursanız sevirim.

22 | editor

14.12.2010 Kategori: 9:30 pm

Esmanur Merhaba,
Öncelikle bebeğini sağlıkla kucağına almanı diliyoruz.

Burada önemli bir uyarı yapmak istiyoruz: Niplette kullanımı hamileliğin son 3 ayında önerilmez. Şu an kullanmayı kesip doğumdan sonra kullanmaya başla lütfen.

Soruna gelince sebebi uygulamada hata olması olabilir. Bu yazıda Niplette başlığı altında bir şema var, lütfen bir incele, bu şekilde kullanıldığında sorunsuz duruyor olması gerekiyor.

Ben şemayı e-mail adresine ileteceğim.

Sevgiler, hayırlı ve kolay bir doğum dileklerimizle…

23 | SELMA HOROZ

24.12.2010 Kategori: 2:10 pm

MERHABA NEHİR SONAY HANIMIN YAZISINA İSTİNADEN CEVAP YAZMAK İSTİYORUM. BANA DA 12 YIL ÖNCE EMZİRİRKEN ÇIKAR DEDİLER AMA.MALESEF ASLA ÇIKMIYOR.NİPLETTEYİ DUYDUM VE ALDIM ÇİFTLİ ŞİMDİLİK MANTIKLI GELİYOR BUGÜN DENEMEYE BAŞLIYORUM.
ÇÜNKÜ BİRİNCİ ÇOCUĞUMU HİÇ EMZİREMEDİM.DENEMEK GEREKLİ ÇÜNKÜ ÇOOOOK EZİYETLİ ZAMAN GEÇİRİYOR İNSAN.
DENEYİN LÜTFEN PES ETMEYİN ÇÜNKÜ BAŞINIZA DAHA SORUNLU GÜNLER GELECEK.
SEVGİLERİMLE
ÇORLU SELMA HOROZ

24 | sibel durat

11.01.2011 Kategori: 4:05 pm

kızımı bende emzirememiştim
ikincisinde de aynısı olursa korkusunu yaşıyorum
dün yorumları okudum ve niplette den aldım
fakat taktıktan biraz sonra vakum gidiyor sanırım bir yerde hata yapıyorum
kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz

25 | kübra celep

13.01.2011 Kategori: 8:39 pm

merhabalar,

15 günlük anneyim bende aynı dertten muzdaribim. sütümü sağığ biberonla içiriyorum malesef. bu saatten sonra işe yarar mı niplette? bebeğimi biberondan sonra emmeye alıştırabilir miyim? ne önerirsiniz? daha fazla vakit kaybetmemek adına acil yorum bekliyorum…

teşekkürler…

26 | editor

14.01.2011 Kategori: 10:17 am

Kübra Hanım Merhaba,

Öncelikle bebeğinizi sağlıkla büyütmenizi diliyoruz.
Dilerseniz bir deneyin. Ancak şunu belirtmemiz gerekir ki Niplette kullanarak göğüs ucunuzu dışarıya kalıcı olarak çekmek için genelde max. 3 ay gibi bir zaman geçmesi gerekir. Sizde de bu kadar sürecek olursa 3 aydan sonra biberondan memeye dönmeniz bir hayli zor olabilir.

Ancak iyi bir pompa, kararlılık ve akışlarını ayarlayabileceğiniz biberonlarla bebeğinizi sütünüzden yine de mahrum etmezsiniz.

Uzun bir ömür dileklerimizle.

27 | editor

14.01.2011 Kategori: 10:25 am

Sibel Hanım,

Bu yazıda Niplette başlığı altında bir şema var, lütfen bir inceleyin. Bu şekilde kullandığınızda sorunsuz duruyor olması gerekiyor.

Sevgiler

28 | sevim demirhan

16.01.2011 Kategori: 12:20 pm

mrb benim 3 aylık bebegim var sadece sag göğsümde süt var sol göğsümü almadığı için göğsümden süt cekildi ve ucuda gitti dümdüz oldu niplette benim için uygunmu ucu dışarı cıkarsa belki bebeğim tekrar alabilir cevap bekliyorum

29 | sevim demirhan

16.01.2011 Kategori: 12:30 pm

bişey daha sormak istiyorum eger göğüsten süt gelirse niplettenin etkisi azalırmıs benim sol göğsümden damla damla da olsa süt geliyor yinede kullanabilirmiyim

30 | zehra balcı

16.01.2011 Kategori: 4:52 pm

merhaba ben bekarım ve 2 aydır bu ürünü kullanıyorum.çok memnunum fakat şırıngayla normal çekmeme rağmen sürekli sıvı birikiyor içersinde.. bu zedelenmeden mi kaynaklanıyor kötü bişey olmasından korkuyorum acil cevaplarsanız çok sevinicem

31 | hatice sahin

21.01.2011 Kategori: 5:44 pm

merhaba ben 40 yasindayim benimde gögüs uclarim ice dönük buda beni cok pisigolojik olarak cok rahatsiz ediyorben yurtdisinda yasiyorum Nipltteyi nasil bulabilirim ayrica bana faydasi olurmucevap yazarsaniz sevinirim tesekkür ederim

32 | editor

24.01.2011 Kategori: 1:50 pm

Zehra Hanım Merhaba,
Kalıcı bir cozum icin Niplette’i 3 ay kullanmak gerekiyor.
Ancak sıvı gelmesi konusunu doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. Bu konuda en doğru yönlendirmeyi hekiminiz yapacaktır.

Sevgiler.

33 | editor

24.01.2011 Kategori: 1:53 pm

Sevim Hanım Merhaba,

Emzirirken kullanılması durumunda daha fazla sut sızıntısına sebebiyet verebilir. Dolayısı ile cok tavsiye edilmez. Bu sıkıntınız icin en dogrusu doktorunuz ile gorusmeniz olur. Mutlaka kendisine danisin lutfen.

Sevgiler.

34 | editor

24.01.2011 Kategori: 1:56 pm

Hatice Hanım Merhaba,
Hangi ülkede yaşıyorsunuz bilemiyorum ancak Philps Avent global bir marka oldugu icin yasadiginiz ulkede satiliyor ollmasi muhtemel.

Sevgiler.

35 | aslı ay

06.02.2011 Kategori: 10:16 pm

merhaba lutfen bana yardım edin.gogus uçlarm dümdz üşüyunce ve dokununca ufacık cıkıyor.goruntu acısından cok kotu.bırde ılerde olucak bebegm acısından.su an bekarm. lutfen yardm edın.

36 | merve tufan

15.02.2011 Kategori: 1:47 pm

mrb ben 18 yasındayım doğuştan beri bi meme ucum olmadı . içe dönük bi halde bu beni çok rahatsız edio ve üzülüorum . nipletteyi kullanırsam bana yardımcı olacak mı ? birde arastırdığımda basit bi ameliyat diolar sizce hangisi daha ii ? şimdiden tşk ediorum . . .

37 | editor

17.02.2011 Kategori: 12:08 pm

Merhaba,
Niplette düz göğüs uçlarının tedavisinde de etkili bir araçtır. Düz veya göğsü içe dönük kişilerin düzenli kullanım ile kalıcı çözüm üretmelerini sağlar. Göğüsleriniz neden düz, buna en doğru cevabı hekiminiz verecektir. Ancak yazıda ve yorumlar kısmında Niplette size nasıl yardımcı olabilir, bunun cevabını bulabilirsiniz.

Sevgiler.

38 | editor

18.02.2011 Kategori: 12:48 pm

Merve Hanım Merhaba,
Evet Niplette sizin ihtiyaç duyduğunuz çözümü üretecektir. Lütfen yazıyı ve yorumları detaylıca tekrar gözden geçirin, başka kullanıcıların fikirleri size yol gösterecektir. Basit de olsa operasyon operayondur. Niplette ile çözüm alacaksam neden bıçak altına yatayım ki?

Sevgiler…

39 | editor

14.03.2011 Kategori: 7:27 pm

Asuman Hanim Merhaba,
`Problem mi var` sorunuzu icin size en dogru bilgiyi hekiminiz verecektir. Ancak Niplette kullanarak gogus ucunuzdaki problemi gidermeniz mumkun olacaktir.

Dilediginiz sonucu almak icin duzenli kullanmaniz gerekecektir. Arzu ettiginiz sonucu kisa zamanda almaniz dilegi ile…

40 | editor

14.03.2011 Kategori: 7:35 pm

Sevgi Hanim Merhaba,

Evet Niplette gogus uclarini kalici bicimde disariya cikartan bir aparattir. Ve siz de sorunlu gogsunuzde kullanarak cozum alabilirsiniz.

Aslina bakarsaniz ideali Niplettei hamile kalmadan kullanarak bu sorunu cozmektir. Zira hamile kalanlarin hamileligin son uc ayinda Niplettei kullanmasi zaten onerilmez.

41 | asuman çelik

14.03.2011 Kategori: 9:22 pm

ben 15 yaşındayım ve göğüs uçlarım sadece üşüdügümde çıkıyor veya kendim huffman yaparak cıkarırsam cıkıyor sizce bi problemmi var 85 beden takıyorum. bende niplette aldım kullanabilirmiyim??

42 | sevgi,gök

14.03.2011 Kategori: 9:28 pm

Merhaba,

ben 25 yasindayim…Ve dogustan beri gögüs uclarim icine dönük…ve bu ilerki zamanda beni rahatsiz ediyordu…cocugum olunca emzirememe endisesi vardi…ve bir gögsüm digerine bakaraktan daha bir icte…bu ürünü kullanarak, gögüs uclarim disari cikarmi?? ve en önemlisi bunu hamile kalmadan önce yapsam olurmu??? illahaki hamile mi kalmak lazim…bu konu benim piskolojimi cok etkiliyor cünkü ayni anda kücük gögüslerim var…ne yazikki..bana yardimci olursaniz coook sevinirim…

sevgiler…

43 | Seda Bilge

04.05.2011 Kategori: 1:26 am

Merhaba Sevgili Editör,
yazılanları okudum ve inanın çok mutlu oldum, ben 23 yaşındayım ve göğüs uçlarım hiç çıkmadılar, yani doğuştan. ailemde genelde böyle, annem de zaten beni emzirememiş bu yüzden çok canı yanmış çıkmamış onun da. ben de onun gibi olmasını istemiyrum. internetten araştırdım yine ameliyatta eğer damarlar doğuştan kısaysa bu düzeltilebiliyor ama emzirme mümkün olmuyor diyor. bu ürün gerçekten kesin olarak çıkarır mı göğüs uçlarımı?

44 | editor

11.05.2011 Kategori: 7:28 am

Seda Hanım Merhaba,
Niplette bu sekilde dogustan bir durumda da kalıcı cozum saglar.
Denemesinde bir sakınca yok ancak doktor kontrolunde denemenizde fayda goruyoruz.
Umarız yardımcı olabilmisizdir.
Sevgiler.

45 | alya

10.06.2011 Kategori: 1:37 pm

28 haftalık hamileyim benim de göğüs ucum yok.ilk hamileliğimde 2 ay silikon başlık ile emzirebildim.çok zordu.şimdi bu nipletteyi kullanmaya başlasam hamileliğimde sorun olur mu ?

46 | editor

16.06.2011 Kategori: 6:58 am

Merhaba,
Niplette kullanimi hamilelginizin son uc ayinda onerilmez. Biliyorsunuz gogus ucunuzu uyarirsaniz dogumu tetikleyebilirsiniz. Bunun disinda olusabilecek bir sorun yok ancak yine de hekiminize danismanizda fayda var.

Umariz bebeginizi saglikla kucaginiza alir ve bol bol emzirirsiniz.

Ihtiyaciniz olan bilgileri blogda bulacaksiniz, zorlandiginiz yerde mail atin, yorum birakin. Elimden geleni yaparim.

Sevgiler

Muge

47 | beyz ak

23.06.2011 Kategori: 11:32 am

merhaba
ben 31 haftalık hamileyim sol göğüs ucum içe dönük bu ürünü sanırım şuan kullanmamı önermiyorsunuz ama doğum yaptıktan sonra kullanabilirmiyim etkili olur mu bu konuda bilgilendirmenizi rica ediyorum.Kendime çok sorun yapıyorum bu durumu resmen psikolojimi bozdu bebeğimi emzirmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim…
Sevgiler…

48 | banu

24.06.2011 Kategori: 9:40 am

merhaba
benim sıkıntımda aynı şekilde içe dönük göğüs ucu şuan 30 haftalık hamileyim bi konuda sorum olacaktı nipletteyi doğumdan sonra kullanmamda her hangi bir sakınca olur mu çekme işleminde içine süt dolmaz mı sağlıklı bir sonuç alabilirmiyiz bu durumda?bu konuyla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkür ediyorum şimdiden hoşcakalın sevgiler…

49 | editor

27.06.2011 Kategori: 5:48 am

Banu Hanim Merhaba,

Niplette`i dogumdan sonra, emzirmeden once kullanabilirsiniz.
Bebeginizi saglikla kucaginiza almanizi dileriz.
Sevgiler

50 | Senem Nur

29.07.2011 Kategori: 1:00 pm

İyi günler öncelikle ben ürünü aldım kullanmayada başladım.Bi sorun var şu an için normal mi bilmiyorum ama niplettenin havasını çekince içi değil derim çekiliyo bi saatten sonra ucu hafif şişiyor biraz çıkartınca düzeliyor bu normal ve doğru bir kullanım mı bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler…

51 | Bahar

02.08.2011 Kategori: 7:42 am

Merhaba

Ben 4 aylık hamileyim.Benimde doğuştan göğüs uçlarım içe dönük zaman zaman çıkıyorlar fakat tekrar içe kaçıyorlar tek düşüncem ALLAH ın izni ile bebeğimi sağlıklı bir şekilde emzirmek.İnternette dolaşırken sitenizi gördüm yorumların hepsini tek tek okudum ve bende almaya karar verdim.Şimdi aldığım ürünü ben sabah 4 saat akşam 4 saat olmak üzeremi kullanacağım yoksa günde 8 saat bir göğsüme 8 saat te diğer göğsüme uygulayarakmı kullanacağım.?Çok teşekkür ederim.

52 | editor

05.08.2011 Kategori: 2:35 pm

Senem Hanım Merhaba,
Siz Niplette kullandiginizda gogus ucunuzun yuksugun icine dogru cekilmesi lazim.
Vakumla cektiginizde gogus ucunuzun yuksugun icini komple doldurmasi gerekiyor.
Cikarttiginizda ilk zamanlarda duzelmesi normal. Zamanla dısarda durmaya baslayacak.

Bu sekilde kullanıldiginda bir pronblem olmaması gerekir. Ancak sorununuz devam ediyorsa yine bize yazın lutfen.

Selamlar

53 | editor

05.08.2011 Kategori: 2:40 pm

Bahriye Hanım Merhaba,
Kullanım sekliniz gayet dogru. Onemli olan arada zaman bırakarak girerek 4 er saatten 8 saat kullanmak.
Ancak gogus ucunun fazlaca uyarılması dogumu tetıkleyebildiginden hamileligin son 3 ayinda Niplette’i kullanmanız onerilmez.
Umarım bu bilgiler ve Niplette isinize yarar.
Saygılarımızla.

54 | EBRU MAVİ

06.08.2011 Kategori: 5:46 pm

merhaba editör.
ben 30 yaşındayım.göğsümün ikiside içe çökük.doktora gittim.gebelikte çıkar dedi.ben yinede araştırmaya devam ettim.avent nipletteyi buldum.yorumları okudum.
yeni kullanmaya başladım.çıkardığımda 10-20 dakika dışarıda kalıyor.sonra içe kaçıyor.zamanla düzelir mi?
avent nipletteyi günde en fazla 8 saat mi kullanmak gerekir.?
gecede kullanmak gerekir mi?
sorularım fazla oldu:))
teşekkürler

55 | editor

20.08.2011 Kategori: 9:49 am

Ebru Hanim Merhaba,

Evet duzenli ve dogru kullanimla gogus ucunuz kalici olarak disari cikacaktir. Gunde 4 saat sabah 4 saat aksam olmak uzere azami 8 saat kullanilmali. Gebe kaldiginizda son trimesterde kullanmamalisiniz.

Yeni ekledigimiz videoya bakmaniz cok faydali olacaktir.

Sevgiler.

56 | ela çetn

17.09.2011 Kategori: 11:41 pm

16 yaşındayım , yazıda ergenlik çağı bitmiş olmalı deniliyor, bu ürünü kullanmamın bir zararı olur mu ?

57 | elif dağlı

23.09.2011 Kategori: 12:29 pm

mrb benim gögüs uçlarım doğuştan içe dönük ve küçük şimdi 20 yaşındayım ve evlenmeye hazırlanıyorum ama bu problem beni aşırı derecede üzmekte ve düşündürmekte ben niplette kullanırsam 1 3 ve ya 6 ay ne kadar olursa kalıcı etkisini görebilmem mümkün mü acil yardımcı olursanız çok sevinirim

teşekkürler saygılar….

58 | editor

26.09.2011 Kategori: 5:18 pm

Merhaba sevgili Anneler,
Bahriye Hanım’ın Niplette kullanımı ile ilgili sorduğu bir soruya cevabı buradan herkesle paylaşmak istedim:

Aslında ideali Niplette’i hamile kalmadan kullanmaktır. Ancak eger gogusleriniz cok hassas degilse, hamileliğinizin ilk 2 trimester’i boyunca da kullanabilirsiniz. Son trimesterde kullanımı kesin olarak önerilmez, zira göğüs uçlarınn uyarılması doğumu tetikleyebilir.

Fakat doğumdan sonra hemen kullanmaya tekrar başlayabilirsiniz: İlk bir kaç gün her emzirmeden önce sadece bir kaç dakikalığına takın. Bu sayede göğüs ucunuz dışarı çıkacak ve bebeğiniz göğsünüzü çok daha kolay yakalayacaktır. Sütünüz tamamen gelmeye başladıktan sonra ise Niplette’i göğsünüzde tutmanız zorlaşacaktır. Ancak bu sürede bebeğiniz zaten göğsünüze tutunmayı öğrenmiş olacak ve göğsünüzü emmek için dışarıya kendisi çekebilecektir. Bebeğiniz bunu öğrendikten ve rahatlıkla emmeye başladıktan sonra, Niplette’i kalıcı bir çözüm için kullanmaya devam edebilirisiniz.

Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta şu: Niplette’i emzirirken kullanmak isterseniz, içine süt dolabilir ve göğsünüzde durmayabilir. Eğer tüpe süt kaçtı ise, şırınga yardımı ile tüpün içine sabunlu su çekerek temizlenene kadar yıkayın.

Umarım bu bilgi işinize yarar.

Sevgiler

59 | gülay altıntaş

27.09.2011 Kategori: 1:44 pm

merhaba iyi günler ben 35 yaşındayım evliyim sorunum doğumsonrası sütüm çekildikdikten sonra tek göğüs ucu içe döndü bu ürünü kullanırsam faydası olurmu teşekkürler

60 | editor

30.09.2011 Kategori: 4:15 pm

merhabalar gulay hanım
evet faydası olur
sevgiler

61 | editor

30.09.2011 Kategori: 4:17 pm

merhaba elif hanım,
evet kalıcı etkisini gorebilirsiniz
en iyisi kullanmaya hamile kalmadan başlamaktır

sevgiler

62 | editor

30.09.2011 Kategori: 4:19 pm

merhaba ela hanım,
yaşınız bizce müsait, kullanabilirsiniz.
dilerseniz her ihtimale karşı bir de hekiminize danışın.

sevgiler

63 | neşe aztekin

05.10.2011 Kategori: 12:08 pm

merhaba ben 39 yaşındayım benimde iki göğüs ucum yok bi hekimle görüştüm ileri derecede çökük olduğunu ameliyatla bişeyler yapıalbileceğini ama sonra yine içe dönebileceğini söyledi bu durum psikolojimi çok bozuyo ayrıca iki çocuğum var onları neredeyse 1 er yıl emzirebildim nasıl oldu bilmiyorum ama emdiler emzirmeden sonra çıkar diye düşündüm ama yine içe dönük kaldılar niplette bu sorunuma çözüm olabilirmi acaba

64 | editor

10.10.2011 Kategori: 5:15 pm

Merhaba Neşe Hanım,
Doktorunuz ameliyat önerdiyse ve zaten emzirme dönemini atlattıysanız, Niplette çok işinize yaramayabilir.
Denemenizde bir sakınca yok ancak çözüm almayabilirsiniz.
Dilerseniz Niplette’i kullanımını ve sonuç alıp almayacağınızı hekiminize bir danışabilirsiniz.
Size daha fazla yardımcı olmak isterdik, ancak söz hekiminizin.

Saygılarımızla.

65 | nurcan kacan

26.10.2011 Kategori: 10:39 am

Merhabalar benimde mem ucunda içine çekilme var bunun için ne yapabilirim beni aydınlatırsanız sevinirim tşkler şimdiden

66 | editor

01.11.2011 Kategori: 1:44 am

Merhabalar Nurcan Hanım,
Durumunuz anlatılan koşullara uyuyorsa Niplette’i deneyebilirsiniz.
Sevgiler.

67 | Senem Nur

26.11.2011 Kategori: 5:09 pm

Merhabalar bundan yaklaşık 4 ay önce bu ürünü aldım hatta sizede burdan yazmıştım. Sürekli olarak hatta 8 saatten fazla nipletteyi kullandım. Evet göğüs ucum çıktı içeri kaçmıyo ama herhangi bi koruyucu kullanmadan iç çamaşırı kullandığımda 1 saate içine çöküyor. Hala kullanıyorum ama 6 ay yeterli midir acaba ?

68 | akasya askın

28.11.2011 Kategori: 1:28 pm

niplette aldım kullandım işe yarıyor ama sunu sorucam cıkardıktan sonra eski haline gönüyor

69 | sinem öztürk

02.12.2011 Kategori: 12:04 pm

merhabalar ben dün niplette aldım çalıştığım için bu sabah evden cıkarken takmıştım ve daha 1 saat olmadan yüksük kendiliğinden çıkıyor. iççamaşırdan mı kaynaklanıyor acaba birde vakkumladığım zaman göğsümden sıvı geliyor bu neden acaba yardımcı olurmusunuzz

70 | sinem öztürk

02.12.2011 Kategori: 12:09 pm

merhabalar benim 2 göğsümde içine çökük 4 saat birinde 4 saat diğerindemi kullanacağım yoksa 8 saat birinde 8 saat diğerindemi ?

71 | Lalezar Baksi

02.12.2011 Kategori: 6:11 pm

Merhaba sanirim yazinizda bende bahsetmissiniz :) evet ilk bebegimde emzirme sorunu yasadim ne yaptiysam basarisiz oldu ( silikon meme ucu sut sagma makilesi ile ucu ileri cekme vs) bir suru cabalarim bosa cikti ve bebegimi emziremedim :( cok zor gunler gecirdim kizim aciktim diye aglamasi benim kabusum olmustu en sonunda bebegimi mama ile buyutmek zorunda kaldim.
(dogumdan sonra 6 ay sadece anne sutu diye okudugum kitaplar katildigim seminerler olunca cok zor oldu bebegime mama ile buyutmek) kizim simdi 3,5 yasinda zor bi bebeklik gecirdik 2.5 ayinda basladik hastalikla tanismaya. neyse artik zorda olsa gecti o gunler.

Kizim ve esimin istegi ile simdi 19 haftalik hamileyim ve ayni seyleri yasamaktan cok korkuyorum gecen hafta katildigim seminerde Ayse Oner`den daha once hic duymadigim bisey duydum hatta ne
dedigini anlayamadim arastirmak uzere adini bir koseye yazdim ilk isim hamileligiml 6 aylik oldugunda ve kadin dogumcuma gititgimde danisarak bu urunu denemek olacak. cok umutandim denemeye basladigimda butun ayrintilari ile size de yazmaya devam ederim. hersey icin tesekkur ederim.

72 | editor

12.12.2011 Kategori: 6:35 pm

Lalezar Hanım Merhaba,

Bebeğinizi sağlıkla kucaklamanızı diliyoruz. Umarız Niplette kullanarak bebeğinizi gönlünüzce emzirirsiniz. Avent ve bu blog yanınızda.
Unutmayın Niplette kullanımı hamileleilign son 3 ayında kesinlikle önerilmez. Uyarılan gogus ucu erken dogumu tetkleyebilir cunku.
Sormak istediğiniz her şey için lütfen bize yazın. Haberlerinizi bekliyoruz.

Sevgiler.

73 | editor

12.12.2011 Kategori: 6:42 pm

Sinem Hanım Merhaba,
İdeali, 3 ay boyunca sabah 4 saat akşam 4 saat takmaktır.

Sevgiler.

74 | editor

12.12.2011 Kategori: 6:43 pm

Sinem Hanım,
Akıntı veya kayganlaştırıcıdan kaynaklı olarak ürünün parçaları tıkanmış olabilir.
El yardımı ile sıcak sabunlu suyu tüpe çekip, şırınga ile bırakın. Bu aktiviteyi bir kaç kez tekrarlamak gerekebilir. Bu işlemin mutlaka temiz su ile yapılması gerekmektedir.

Göğüs ucuna uygulanan çekim gücüne bağlı olarak kanama meydana gelebilir. Bazı kişilerde ise biraz akıntı da olabilir, bu normaldir. Eğer daha fazla akıntı ve acı hissedecek olursanız çekiş gücünü azaltın ve doktorunuza danışın. Niplette kullanırken rahatsız hissetmemeniz gerekmektedir, bunu unutmayın.

Sevgiler.

75 | editor

12.12.2011 Kategori: 6:46 pm

Akasya Hanım Merhaba,

Düzelme sürecinin hızı içe dönüklüğün derecesine, kişinin kas dokusu durumuna ve ürünün kullanım oranına bağlıdır. Kalıcı bir düzelme normal olarak 1 ila 3 ay arasında düzenli kullanım ile sağlanır. İdeal olarak, 3 ay boyunca sabah 4 saat, akşam 4 saat süre ile kullanılmasıdır.
Bu arada bir geri çekilme eğilimi görülürse Niplette’i ara ara tekrar uygulayabilirsiniz.
Sevgiler.

76 | sibel demir

26.12.2011 Kategori: 10:21 pm

slm benim meme ucum cok küçük ve düz ürünü aldım 2 haftadır kullanıyorum pek birşey fark etmedim size sorum ben 8 saatten fazla kullanıyorum yani takınca cıkarmadan 5 saat falan kalıyor sorun olurmu diger merak ettiğim ise küçük olan meme ucum büyürmü teşekkürler

77 | editor

30.12.2011 Kategori: 9:51 am

Sibel Hanım Merhaba,
2 hafta çözüm almak için çok erken. Kalıcı bir düzelme, normal olarak 1 ila 3 ay arasında düzenli kullanım ile sağlanır. İdeali, gece veya gündüz günde 8 saat süre ile kullanmanızdır. Sabah 4 saat, akşam 4 saat olarak bir kullanımı öneriyoruz biz. Bu arada bir geri çekilme eğilimi görürseniz Niplette’i daha uzun süre güvenle kullanabilirsiniz. Niplette düz veya içe dönük göğüs uçları için bulunmuş, kolay bir tedavi. Küçük olan ucu büyütmesi konusunda maalesef net bir bilgi yok. Umarız sonuçlar sizi memnun eder.

Sevgiler.

78 | emine coban

06.01.2012 Kategori: 6:36 pm

merhabalar ben 34 haftalık hamileyim göğsümün ikiside içe çökük bu ürününüzü şimdi kullansam faydası olurmu şimdiden teşekkür ederim…

79 | editor

23.01.2012 Kategori: 9:51 am

emine hanım merhaba,
hamileliginizin son 3 ayında niplette’i kullanmanız onerilmez. dogumdan sonra kullanmaya baslayabilirsiniz.
ihitiyacınız olan tum bilgiyi yazıda ve size benzer annelerin bıraktigi yorumlara verdigimiz cevaplarda bulabilirsiniz.
lutfen yorumlar bolumunu de inceleyin.

bebeginizi saglıkla kucaginiza almanızı dileriz.

80 | merve parlak

06.02.2012 Kategori: 11:58 pm

merhaba; 20 yasındayım benimde göğüs üçlarım içe çökük hemen hemen bütün yorumları okudum..niplette kullanmamda bi sakınca yok değil mii ve kesin sonuç alabilirim …bu konuyu iyice arastırdım ameliyat falan diye gördüm çözümü biçok yerde..ve bir soru daha niplette nin fiyatları nasıl ve bir doktora danısmalı mıyım yoksa alıp kullanabilir miyim..

81 | editor

08.02.2012 Kategori: 3:47 pm

merhaba merve,
evet niplette sizin gibi sıkıntısı olan bayanların, ameliyata gerek kalmadan agrısız bir sekilde kesin cozum almaları icin gelistirilmis bir aparattır.
fiyatı yaklasik 80 TL olan bu urunu e-bebek.com’dan, Mothercare, Joker, ebebek mağazalarından veya eczanelerden alabilirisiniz. Hamileleğinizin son 3 ayında değilseniz ve çok özel başka bir durumunuz yoksa alıp kullanabilirsiniz. Yine de hekiminize danışmakta fayda olabilir. Sevgiler.

82 | deniz bayrak

07.03.2012 Kategori: 12:11 am

Merhaba, benim sorum, biraz farklı… Nipletteyi günde 8saat kullanmak gerekiyor anladığım kadarıyla, tabi bu bir göğüs ucu için.. Ama anladığım kadarıyla ürünün içeriğinde bir aparat var.. Bu durumda iki ürün mü almalıyım aynı anda 2 göğüs ucuna kullanmak için.. Yardımcı olursanız sevinirim..

83 | editor

15.03.2012 Kategori: 9:39 pm

Deniz Hanım Merhaba,
4 saat bir göğse, 4 saat diğer göğse taksanız yeterli olur. İki tane almanıza gerek yok. Sevgiler.

84 | Bahriye Yetkin

17.03.2012 Kategori: 1:54 pm

Arkadaşlar merhaba öncelikle sorun hepimizdede aynı sizlere özellikle yazmak istedim çünkü benim doğuştan iki göğüs ucumda içe çöküktü evlendim çok şükür hamile kaldım ama tek düşündüğüm şey bebeğimi emzirip emziremeyeceğim ama hep emzireceğim dedim hiç bir zaman ümitsizliğe düşmedim hamileliğim boyunca birçok ürün kullandım göğüs uçlarımın çıkması için fakathiçbiri faydasını görmedim göğüs uçlarıma her banyo sonrası her müsait anımda bir kaç dakika masaj yaptım Doğum yaptım göğüs ucumun biri hafif çok değil ama hafif çıkıktı bebişim sezayanle dünyaya geldi 3 gün sonra sütüm geldi 5gün bebişim ilkönce hafif çıkık olan göğüs ucumu tuttu diğer göğüs ucumuda göğüs ucu çıkartıcı aparat kullandım 3 defa ve bebğimin ısrarlı idi çok şükür emmekteve ikisinide emdi .ümitsizliğe kapılmayın hep emzireceğim diye düşünün .Azim Azim Azim ve sabr başka birşeye gerek yok inanın Sevgiler

85 | editor

30.03.2012 Kategori: 6:07 pm

bahriye hanım merhaba,
bebeginizi saglikla buyutmenizi diliyoruz. anne sutune inanmanız ne kadar guzel. azminiz sayesinde bebeginizi bu mucize iksirden mahrum bırakmamış oluyorsunuz.
sizin hikayenizin de altini cizdigi gibi gogus ucunun cokuk olması asilamayacak bir sorun degil. azim ve farkındalık bunu problem haline getirmeden asmayı sagliyor.
hamlileligin son 3 ayı disindaki gebeler niplette’i duzenli kullanacak olurlarsa, bebeklerini kucaklarına aldıklarında gogus uclarını dısarıya cıkarmıs olmayı basarabilirler.

emzirmeyi cok isteyen annelerin bu yazımıza goz atmasinda buyuk fayda var: http://www.bebegimoldu.com/?p=375

sevgiler

86 | Bahriye yetkin

04.04.2012 Kategori: 10:46 am

Arkadaşlar ümitsixliğe kapılmayın çıkmasaydı benim göğüs uçlarım çıkmazdı fakat ALLAH ın verdiği sabr ile azim ile çok şükür bebeğimi emzirebiliyorum.Herşey beyninizde bitiyor her zaman emzireceğim deyin ve dua edin ALLAH yardım ediyor siz isteyin yeterki .Dediğim gibi çok aparat kullandım Niplette yide başkalarınıda aparatlar değil istemeniz önemli eğer isterseniz emzirebilirsiniz bebişinizi………Sevgiler dilerim btün isteyen anneler bebeişlerini emzirebilirlerrrr……..Çok mutluyummmmmmmmmm::))))

87 | burcu .

30.04.2012 Kategori: 12:39 pm

mrb nipletteyı 3gundur kullanıyorum .hafıf agrı hıssetmeye basladım gögsumde sızce normalmıdır.

88 | burcu .

30.04.2012 Kategori: 12:41 pm

24 yasındayım ve benımde gögus ucumun ıcıne donuklugu dogustan.

89 | editor

10.05.2012 Kategori: 10:56 pm

Burcu Hanım Merhaba,

Göğüs ucuna uygulanan çekim gücüne bağlı olarak kanama meydana gelebilir. Bazı kişilerde biraz akıntı da olması normaldir. Eğer fazla akıntı ve acı hissedecek olursanız çekiş gücünü azaltın ve doktorunuza danışın. Niplette kullanırken rahatsız hissetmemeniz gerekmektedir, bunu unutmayın.

90 | İrem Tekin

10.06.2012 Kategori: 8:01 pm

Merhaba Niplettei kullanıyorum yaklaşık 2 haftadır . :Fakat meme ucunu çekerken şırıga çıktı ve tekrar taktığımda şırıngayı çekmekte çok zorlanıyorum. Ne yapmak gerekir?

91 | Eda Demir

26.06.2012 Kategori: 3:39 pm

18 yaşındayım göğsümde areola denen kısım çok büyük ve nipple denen kısım yani meme başı da küçük ve arada sırada çıkıyor. Çoğu zaman düz yani. Çok rahatsız edici bir durum. İlerisi için emzirmemde sorun yaşar mıyım diye çok korkuyorum. Bu ürünü şimdiden kalıcı bir sonuç alana kadar kullansam bir zararı olur mu ? Faydası olursa psikolojik olarak da çok yararı olacağı kesin . teşekkürler

92 | merve eser

03.07.2012 Kategori: 10:15 pm

ben ürününüzü kullanmak istiyorum fakat nasıl temin edebilirim ve fiyatı ne kadar ?

93 | sevda nur yazıcı

06.07.2012 Kategori: 10:05 pm

ben hamileliğimin son ayında yani 9.ayın başındayım bu ürünü şu andan itibaren kullanabilirmiyim bebeğe bi zararı olurmu merak ediyorum

94 | editor

08.07.2012 Kategori: 5:20 pm

merve hanım merhaba,

avent urunlerine mothercare, joker ve eczanelerden ulasmanız mumkun. sayet bulamıyorsanız, e-bebek’den su linkden de alabilirsiniz: http://www.e-bebek.com/gogus_koruyuculari/philips_avent/philips_avent_0_bpa_niplette_tekli%C2%A0/PAV-3930

selamlar.

95 | editor

20.07.2012 Kategori: 11:54 am

sevda hanım merhaba,

göğüs uçlarının fazla uyarılması doğumu başlatabileceğinden, niplette kullanımı hamileleğin son 3 ayında önerilmez.
bununla beraber, doğum yaptıktan sonra sorunsuzca kullanabilirsiniz.
bebeğinizi sağlıkla, mutlulukla kucağınıza almanızı diliyoruz.

sevgiler.

96 | editor

20.07.2012 Kategori: 12:01 pm

eda hanım merhaba,

emzirme için bebeğin göğüs ucunu kavrayabilmesi çok önemli.
niplette bu sıkıntıyı yaşayan anneler için tasarlanmış, ağrısız ve operasyonsuz, kalıcı bir çözüm sağlayan bir aparat.
düzenli kullanımla 3 ay içersinde sonuç alabilirsiniz.

umarım yardımcı olabilmisimdir.
sevgiler.

97 | editor

20.07.2012 Kategori: 12:13 pm

İrem Hanım Merhaba,

Bu konu için sizi bir servise ya da sağlık danışanına yönlendirmem gerekir;
Niplette’i nasıl takacağınız konusunda size en doğru yöntemi gösterebilirler.
Dilerseniz tüketici danışmayı da arayabilirsiniz: 444 7 445

Sevgiler.

98 | hülya tayfur

27.07.2012 Kategori: 11:49 pm

ürününüzü ilk defa gördüm ve sevindim. benim göğüs uçlarım içe dönük uzun yıllar bununla yaşadım ve bu sorunu olan tek benim sanıyordum .doktora çıktım fakat bana ameliyat dedi,ameliyatı da göze alamadım eşim sorun yok diyor ama genede psikolojim etkileniyor.şimdi kızım yeni ergenliğe girdi ve sanırım onunda göğüslerinde aynı sorun var ve benim gibi olmasını istemiyorum.ürününüzü kızım için kullanabilir miyım ve kalıçı olma şansı gerçekten va rmı?kızım 13 yaşında .cevap yazarsanız sevinirim .ürününüzü görünce o kadar sevindim ki umarım işe yarıyordur

99 | editor

05.08.2012 Kategori: 4:18 pm

Hülya Anne Merhaba,

Bunun size zamanında nasıl bir sıkıntı verdiğini anlayabiliyorum. Şimdi de kızınız için endişeleniyorsunuz.

Niplette emzirmek isteyen bayanlar için bulunmuş bir tedavi. Düz veya içe dönük göğüs uçlarının kalıcı ya da emzirme sürecinde yardımcı olmak için dışa dönük hale gelmesini sağlıyor.

Buradan hareketle kızınızda kullanmadan önce mutlaka bir sağlık uzmanına veya doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Sevgiler.

100 | sema yıldız

17.08.2012 Kategori: 12:42 pm

merhaba iki aylık bebeğim var benim ve iki aydir bağıra çağıra emziriyorum onu, maalesef bu ürünlerden yeni haberim oldu ve benim için çok geç. Çünkü göğüs uçlarım artık paramparça. Bebeğim emerek çıkardı olmayan göğüs uçlarımı ama hayalet gibi geziyorum ortalıkta. Her gün acı çekmek ağlamak güçsüz kıldı beni. Iki gündür bir çözüm buldum kendimce Allahtan şifa diliyorum. Sol göğsüm daha kötü halde. O iyileşene kadar sadece sağ göğsümu vereceğim ama bebeğimin göğsümu bırakma riski var. Onu ağlatarak zorla sağ göğsümu veriyorum. Çok mutsuzum

101 | Senem yilmaz

23.08.2012 Kategori: 11:14 pm

Meraba.20 yasinda bekarim.urunu bugun aldim ve 1 saat kullandim sonrasinda hafif agri hissettimm bu normalmi? Ve vakumu gogus ucum tamamen dolduracak sekilde cekemiyorum canim yaniyor normalmi bnde mi birsey var??cok az cekilmis bir kuvvette canim yanmadan durabiliyorum

102 | sevda toprak

02.09.2012 Kategori: 7:48 am

merhaba benımde göğüs ucum yok denılecek kadar az.şu anda 8 haftalık hamileyim.bu ürünü hamileliğin kaçıncı ayında kullanmaya başlanmalı ve ne kadar süre kullanılmalı.ayrıca ben izmirde yaşıyorum bu ürünü yakından görmek istiyorum,ve bunu satan magazalar izmirde varmı.bu üründe memnun kalmadığımızda iadesi varmı tşk ederim şimdiden…

103 | editor

08.09.2012 Kategori: 3:35 pm

Hemen silkon uç ve kalkandan yardım almaya başlayabilirsiniz.
Bir anne için en önemlisi iyi bir morale sahip olmasıdır.

Yalnız değilsiniz, yanınızdayız.
Umarız tavsiyeler işinize yarar.

Sevgiler.

104 | editor

17.09.2012 Kategori: 12:26 pm

Merhaba Sevda Anne,
Hamileliğinizin ilk 3 ayı ve son 3 ayı harici sabah aksam 45′er dakika olmak uzere gunde iki kez kullanabilirsiniz.
İzmir’de zincir bebek mağazaları, lokal bebek mağazaları ve eczanelerden bulunabilir Niplette. Ayrıca e-bebekten de satın alabilirsiniz: http://www.e-bebek.com/gogus_koruyuculari/philips_avent/philips_avent_0_bpa_niplette_tekli%C2%A0/PAV-3930

Kişisel bir ürün olduğu için, Niplette maalesef kullanımdan sonra iade edilemiyor.
Ancak ürünle ilgili bir soru ve sorunda Tüketici Danışma Hattımıza ulaşarak (444 7 445) hem servis bilgilerimize hem de sorularınızın cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Sevgiler.

105 | editor

17.09.2012 Kategori: 12:28 pm

Merhaba Senem Hanım,

Göğüs ucuna uygulanan çekim gücüne bağlı olarak ilk başlarda ağrı meydana gelebilir.
Bazı kişilerde ise biraz akıntı da olabilir, bu normaldir.
Eğer daha fazla akıntı ve acı hissedecek olursanız çekiş gücünü azaltın ve doktorunuza danışın.
Niplette kullanırken rahatsız hissetmemeniz gerekmektedir, bunu unutmayın.

Sevgiler.

Yorum Yazın

Arama

    'Twitter'da Bizi Takip Edin     'Friendfeed'de Bizi Takip Edin

Fotoğraflar

A photo on Flickr
A photo on Flickr
A photo on Flickr
A photo on Flickr
A photo on Flickr
A photo on Flickr
Protected by Copyscape Plagiarism Test